Kaip išmokyti kūdikį miegoti savo lovelėje? Patikrinti būdai!
Vaikas nenori miegoti savo lovelėje? PriežastysVaikams natūraliai reikia artumo. Jiems tai – saugumo garantas, todėl jei tėvų nebus šalia, jie to reikalaus garsiai. Planuodami perkelti mažylį į savo lovytę, pagalvokite, kaip pasirūpinti jo poreikiais, kad jis nesijaustų vienišas. Ramaus ir savarankiško užmigimo nepalengvina ir nuolatinis vaiko vystymasis. Per pirmuosius trejus gyvenimo metus vaikas išgyvena vadinamąsias miego regresijas. Tai yra etapai, per kuriuos mažylis intensyviai vystosi ir įgyja naujų įgūdžių – griebimo, kalbėjimo, sėdėjimo. Be to, kad jam sunku užmigti, jis gali būti neramus ir verksmingas, todėl jam reikia daug daugiau bendrauti su tėvais. Regresijos trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių.Kaip išmokyti kūdikį miegoti lovelėje? Patarimai
● Pradėkite mokyti tada, kai nuspręsite, kad tai geriausias laikas, nepaisant kitų žmonių patarimų.
● Nepradėkite šio proceso ligos, dygstant dantukams ar kitų kūdikio gyvenimo pokyčių metu.
● Migdykite kūdikį taip pat, kaip ir anksčiau, neatsisakydami mėgstamų ritualų: knygų skaitymo, lopšinių dainavimo, glaustymosi.
● Būkite kantrūs ir nuoseklūs. Iš pradžių kūdikis gali prasčiau miegoti ir reaguoti į pokyčius dienos metu, o mokymosi procesas gali trukti kelias savaites.
● Laikykitės nuoseklaus dienos režimo, nuraminkite kūdikį prieš miegą ir eikite miegoti kiekvieną dieną tuo pačiu metu.
● Prieš miegą papildomai išvėdinkite kambarį ir patikrinkite, ar lova patogiai paklota.
● Pasistenkite, kad didžiausios atrakcijos vaikui įvyktų pirmoje dienos pusėje, kad iki vakaro jis spėtų nusiraminti.