Kaip teisingai pakelti, paversti ir nešioti mažylį iki 3 mėnesių?

Kaip saugiai iškelti mažylį iš lovytės arba vežimėlio? Pasiklausykite kūdikių fizioterapeuto patarimo.
Kaip teisingai pakelti, paversti ir nešioti mažylį iki 3 mėnesių?

Kaip pakelti mažylį?

Vaiko saugumo pojūčiui turi įtakos kasdieniai mūsų veiksmai, kuriuos jis mato. Verta juos daryti lėtai ir ramiai, stebint vaiko reakciją ir pritaikant jo priežiūrą prie jo išsivystymo lygio, kad jis visada jaustųsi patogiai. Keliant ir guldant kūdikį reikia stengtis suteikti kuo didesnę atramą jo kūnui, nes jis pats nesusitvarko su gravitacijos jėga. Ypatingą dėmesį reikia skirti galvos atramai, nes dėl greito ir nekontroliuojamo jos judėjimo atgal vaikas gali patirti stresą. Geriausia vaiką pakelti arba paguldyti ant šono, nes taip jam lengviau kontroliuoti savo kūną. Nereikėtų vaiko pakelti ir paguldyti nugara žemyn, nes jo galva gali greitai nukristi atgal.

1a

Kaip nešioti vaiką ant rankų?

Pirmuosius tris gyvenimo mėnesius vaikui svarbiausias yra kontaktas ir fizinis artumas su tėvais. Mes tuo galime pasirūpinti, laikydami mažylį ant savęs, ant krūtinės arba glėbyje ir jį nešiodami. Pirmuosius tris mėnesius mažylį reikia nešioti horizontaliai, nes jo stuburas dar nepasirengęs vertikaliam krūviui. Nešiojant kūdikį horizontalioje padėtyje, verta atsiminti, kad galva turi būti viename lygyje su kūnu, rankos turi būti priekyje, o tarp vaiko šlaunies ir kūno turi išlikti apie 90 laipsnių kampas. Kitas simetrinė padėtis, tinkanti kūdikiams nuo gimimo iki 3 mėnesių, yra nešiojimas ant pilvo. Būdamas šioje padėtyje mažylis pripranta gulėti ant pilvo ir gali stebėti pasaulį iš visiškai kitokios perspektyvos nei nešiojamas ant nugaros.

Šioje padėtyje, panašiai kaip ir ankstesnėje, svarbu, kad kūdikio galva būtų kūno lygyje, abi kūdikio rankos būtų priekyje, o tarp kūdikio šlaunies ir kūno būtų išlaikytas apie 90 laipsnių kampas.

1b
1с

Kaip paversti mažylį, keičiant sauskelnes ir rengiant?

Jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų, keičiant sauskelnes arba perrengiant, svarbu paversti mažylį nuo šono ant šono, nuo nugaros ant pilvo ir nuo pilvo ant nugaros. Taip treniruojami mažylio raumenys, jis mokosi kontroliuoti galvą, vysto simetriją ir pusiausvyrą. Kaip saugiai apversti mažylį? Nykščius dėkite tarp kūdikio kojyčių, o keturis pirštus – ant užpakaliuko. Suimame dubenį ir sukame, laikydami kūdikį tik už dubens.

1d

Šie straipsniai jums gali būti naudingi

Šie straipsniai jums gali būti naudingi