Slapukų politika

Mes, kaip „Reckitt Benckiser“ grupės įmonė, valdanti šią svetainę, naudojame slapukus ir kitas panašias technologijas, siekdami rinkti tam tikrą informaciją apie lankytojus. Šioje slapukų politikoje jums paaiškiname, kaip mes ir trečiosios šalys naudojame slapukus, kol naršote mūsų svetainėje, mobiliojoje programėlėje ar panašiame įrenginyje, įskaitant bet kokius antrinius puslapius, internetines parduotuves ar kitas funkcijas (paprastai vadinamas „Svetaine“ šioje politikoje).

 

Mus taip pat galite rasti firminiuose socialinių medijų tinkluose, tokiuose kaip „Facebook“, „Instagram“ ir „Twitter“. Apsilankykite jų tinklalapiuose, kad sužinotumėte apie jų privatumo politiką bei privatumo ir rinkodaros valdiklius, prieinamus jų bendruomenės nariams, kadangi mes negalime kontroliuoti, kaip veikia šios socialinių medijų platformos.

 

Kai mes savo svetainėje verslo tikslais naudojame trečiųjų šalių iš socialinių medijų platformos ar kitų trečiųjų šalių slapukus, tokį naudojimą paaiškiname šioje slapukų politikoje.

 

Šioje svetainėje naudojamus slapukus galite valdyti per mūsų „Sutikimo naudoti slapukus portalą“ https://www.youronlinechoices.com/ arba pakoreguodami naršyklės nustatymus. Norėdami sužinoti daugiau, spustelėkite žemiau esančią antraštę „Kaip galite valdyti slapukus?“

 

Skyriai

Kas yra slapukai?

Kaip naudojame slapukus?

Kaip galite valdyti slapukus?

Kiek laiko naudojami slapukai? 

Mūsų slapukų naudojimo pakeitimai

Kaip susisiekti su mumis?

 

Kas yra slapukai?

Kaip ir daugumoje jūsų lankomų svetainių, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos, aprašytos toliau (šioje politikoje paprastai vadinamos „slapukais“) ir yra skirtos tikslams, aprašytiems skyriuje „Kaip mes naudojame slapukus“.

 

Slapukai

Slapukai yra tekstiniai failai, integruoti į tinklapį, kuriuose yra nedidelis informacijos kiekis ir kurie yra įkeliami į jūsų įrenginį, kai apsilankote svetainėje, arba integruojami į tinklalapį. Tada kiekvieno vėlesnio apsilankymo metu slapukai gali būti grąžinami į pirminę svetainę arba į kitą svetainę, kuri atpažįsta tą slapuką. Slapukai yra naudingi, nes jie leidžia svetainei tam tikrą laikotarpį atpažinti naudotojo įrenginį ir prisiminti jūsų veiksmus bei nuostatas (pvz., prisijungimo duomenys, kalba, šrifto dydis ir kitos ekrano nuostatos).

 

Kai įmanoma, yra nustatomos saugumo priemonės, skirtos užkirsti kelią neleistinai prieigai prie mūsų slapukų ir panašių technologijų. Unikalus identifikatorius užtikrina, kad tik mes ir (arba) mūsų įgalioti paslaugų teikėjai turėtų prieigą prie slapukų duomenų.

 

Žiniatinklio indikatoriai

Žiniatinklio indikatoriai (angl. „web beacons“) (dar vadinami interneto žymomis, pikselių žymomis ir skaidriaisiais GIF) paprastai yra skaidrūs grafiniai vaizdai, pateikiami svetainėje ar el. pašte. Žiniatinklio indikatoriai naudojami kartu su slapukais, norint sužinoti apie mūsų lankytojų sąveiką, fiksuoti lankytojo kelionę mūsų svetainėje, sukurti segmentų kategorijas ir elgesio modelius, ar pateikti tikslinę reklamą. Mes (arba trečiosios šalys), naudojame žiniatinklio indikatorius norėdami gauti tam tikrą informaciją, pavyzdžiui, sužinoti kompiuterio, kuris atsisiuntė puslapį, kuriame rodomas žiniatinklio indikatorius, IP adresą, puslapio, kuriame rodomas žiniatinklio indikatorius, URL, laiką, kada buvo peržiūrėtas puslapis, kuriame yra žiniatinklio indikatorius, ir naršyklės, naudojamos puslapiui peržiūrėti, tipą.

 

IP adresai ir URL

IP adresas yra unikalus identifikatorius, kurį naudoja tam tikri elektroniniai įrenginiai, siekiant identifikuoti ir pasiekti vienas kitą internete. Kai apsilankote mūsų svetainėje, mes (arba trečiosios šalys), naudodami žiniatinklio indikatorių, galime peržiūrėti to įrenginio, kurį naudojate prisijungdami prie interneto, IP adresą.

Mes (arba trečiosios šalys) naudojame tik redaguotą IP adreso dalį, kad nustatytume platesnę įrenginio fizinę vietą, bet negalėtume nustatyti tikslios jūsų buvimo vietos. Tai padeda mums suprasti, iš kokių geografinių regionų (pvz., miesto, provincijos, šalies, kaip Slau, Jungtinė Karalystė) yra mūsų svetainės lankytojai, pakeisti svetainės pateikimo jums būdą, pagerinti jūsų apsilankymą ar pritaikyti mūsų rinkodaros turinį. Jei reklamos tikslais norime surinkti tikslius jūsų buvimo vietos duomenis, turime gauti jūsų sutikimą.

 

URL (universalusis ištekliaus adresas) yra unikalus kiekvieno internetinio ištekliaus identifikatorius arba adresas; iš tikrųjų tai yra tinklalapio, kuriame lankotės, adresas. Mes naudosime šią informaciją norėdami sužinoti, kuriose svetainėse ir puslapiuose buvo apsilankyta, ir kaip jūs naršote mūsų svetainėje.

 

Įrenginio ID

Įrenginio ID yra skiriamieji skaičiai, susieti su išmaniuoju telefonu ar panašiu delniniu įrenginiu, per kurį galima pasiekti internetą. Įrenginių ID naudojame tais pačiais tikslais, kuriais naudojame slapukus, kaip aprašyta šioje politikoje.

 

Pirštų antspaudų nuskaitymas įrenginyje

Pirštų antspaudų nuskaitymas įrenginyje yra būdas sujungti tam tikrus įrenginio atributus, pvz., operacinę sistemą, naudojamos naršyklės tipą ir versiją, kalbos parametrus, IP adresus ir visa kita, kas naudojama kartu, norint nustatyti unikalius įrenginius. Pirštų antspaudų nuskaitymas naudojamas tokiais pačiais tikslais, kaip ir slapukai.

 

Kaip mes naudojame slapukus?

Mes naudojame skirtingų rūšių slapukus mūsų svetainėje įvairiems toliau išdėstytiems.

Kai kuriuos iš šių slapukų talpiname mes, o kitus – trečiosios šalys (pvz., socialinių medijų platforma, reklamos ir analizės paslaugų teikėjai ir kt.).

 

Daugiau informacijos apie naudojamus individualius slapukus ir trečiąsias šalis, kurios nustato slapukus šioje svetainėje, galite rasti savo naršyklėje, taip pat „Sutikimo naudoti slapukus portale“

https://www.youronlinechoices.com/.

 

Būtinieji slapukai – šie slapukai yra būtini mūsų svetainės veikimui, pagrindinių svetainės funkcijų įjungimui, svetainės saugumo užtikrinimui bei tinklo valdymui. Jie kartais vadinami „griežtai privalomais“ arba „būtinais“ slapukais. Be šių slapukų svetainė negali tinkamai veikti. Jie apima slapukus, kurie, pavyzdžiui, leidžia mums įsiminti jūsų sutikimo naudoti slapukus nuostatas ir subalansuoti tinklo apkrovą, suteikia jums galimybę prisijungti prie saugių mūsų svetainės sričių ir pasiekti vartotojų paskyras ar internetines formas, naudotis pirkinių krepšeliu, el. atsiskaitymo paslaugomis ir atsisiųsti kuponus.

 

Funkciniai ir analitiniai slapukai – šie slapukai yra arba funkciniai, arba analitiniai. Jie naudojami pagerinti funkcionalumą, patobulinti ir suasmeninti naršymą bei analizuoti svetainės lankomumą ir naudojimą.

Analitiniai slapukai leidžia mums atpažinti ir suskaičiuoti lankytojus bei pamatyti, kaip lankytojai naršo mūsų svetainėje. Jie padeda mums suprasti ir įvertinti, kaip jūs sąveikaujate su mūsų svetaine, leidžia mums rinkti statistinius duomenis apie mūsų svetainės lankytojus, kad geriau juos suprastume ir pagerintume mūsų svetainės veikimą, pavyzdžiui, užtikrindami, kad vartotojai lengvai suranda tai, ko ieško. Analitiniai slapukai taip pat leidžia mums išbandyti naują svetainės turinį, funkcijas ar sąveikas, kad galėtume pagerinti apsilankymo svetainėje patirtį ir išvaizdą, atsižvelgiant į visus.

 

Funkciniai slapukai yra naudojami siekiant pagerinti tai, ką galite daryti mūsų svetainėje. Pavyzdžiui, padėti mums suteikti jums geresnę ir pritaikytą vartotojo patirtį išbandant ir pateikiant geriausią svetainės dizainą, išdėstymą ir turinį bei įsimenant tarp sesijų padarytus pasirinkimus. Tai leidžia mums patobulinti ir suasmeninti jūsų turinį už jus, pasveikinti jus kreipiantis vardu ir įsiminti jūsų nuostatas (pavyzdžiui, jūsų pasirinktą kalbą ar regioną).

 

Be to, tam tikri trečiųjų šalių slapukai yra būtini tam, kad galėtų veikti kai kurios į svetainę integruotos funkcijos. Šiuos slapukus trečiosios šalys talpina tik tuo atveju, jei jūs naudojate tam tikras svetainės funkcijas. Jei jūsų šalyje reikalingas sutikimas, kiekvienoje mūsų svetainės vietoje, kur tai taikoma, jums nurodoma, kad slapukus jūsų įrenginyje talpina atitinkama trečioji šalis ir kad spustelėję nurodytą funkciją jūs nurodote, kad sutinkate su trečiosios šalies slapukų nustatymu. Jei nepriimsite šių slapukų, galbūt negalėsite naudotis funkcijomis. Šių slapukų negalima valdyti per mūsų „Sutikimo naudoti slapukus portalą“, tačiau juos galima išjungti ir ištrinti per jūsų naršyklės nustatymus, kaip paaiškinta toliau.

 

Pavyzdžiai, kaip šiuo būdu naudojami slapukai: svetainėje naudojame „YouTube“ vaizdo įrašams rodyti, o „Youtube“ nustato slapukus jūsų įrenginyje, kai tik spustelite „YouTube“ vaizdo įrašą, norėdami jį paleisti. Atkreipkite dėmesį, jog paleidžiant „YouTube“ vaizdo įrašus mūsų svetainėje, skatiname naudoti „sustiprintą privatumo režimą“, kad būtų išvengta žiūrėjimo elgseną sekančių slapukų nustatymo, kai „YouTube“ išsaugo asmenį identifikuojančią slapukų informaciją.

 

Panašiai mūsų svetainėje gali būti keletas socialinių medijų bendrinimo funkcijų, pvz., „Facebook“ mygtukas „Patinka“, „Twitter“ mygtukas „Tweet“ (liet. paskelbti žinutę tinkle „Twitter“) arba „LinkedIn“ mygtukas „Bendrinti“, kad galėtumėte dalytis puslapiais socialiniuose tinkluose bei skelbti komentarus ir pan. Šios funkcijos gali rinkti informaciją apie jūsų IP adresą, kurį puslapį aplankote mūsų svetainėje bei nustatyti slapukus arba pasitelkti panašias technologijas, kad funkcija veiktų tinkamai. Šios trečiosios šalys gali įdiegti slapukus tik tuo atveju, jei jūs naudojate atitinkamas svetainės funkcijas. Mes nekontroliuojame, kaip šie socialiniai tinklai renka ir naudoja jūsų asmeninę informaciją, o jų naudojimui taikoma socialinio tinklo privatumo politika (atitinkamą privatumo politiką galite rasti socialinio tinklo svetainėje arba naudodamiesi nuorodomis mūsų „Sutikime naudoti slapukus portale“).

 

Reklaminiai slapukai – šie slapukai yra naudojami mūsų produktų, prekės ženklų ar paslaugų reklamavimui, pavyzdžiui, norint parodyti jūsų pomėgiams aktualesnius skelbimus, remiantis jūsų internetine veikla (dar vadinama suasmeninta ar pomėgiais pagrįsta reklama), arba siekiant užkirsti kelią nuolatiniam tų pačių skelbimų rodymui.

 

Šiai kategorijai priklausantys slapukai mums leidžia rinkti informaciją jūsų lankomose svetainėse, registruoti jūsų apsilankymus mūsų svetainėje, aplankytus puslapius bei nuorodas, kurias sekėte, jūsų peržiūrimus mūsų prekės ženklo el. laiškus ir nuorodas, kurias paspaudžiate el. laiškuose, stebėti jūsų internetinę veiklą kompiuteryje, mobiliajame telefone ar kituose naudojamuose įrenginiuose, įskaitant mobiliąsias programėles, kuriomis naudojatės.

 

Naudojame šią informaciją bandydami nuspėti, kokia mūsų produktų ar prekės ženklų reklama gali būti įdomiausia jums, ir siekdami, kad mūsų svetainė ir joje ar kitose svetainėse rodoma reklama būtų jums aktualesnė.

 

Mes taip pat naudojame šios kategorijos slapukus tam, kad priskirtume jus vartotojų, turinčių tokius pačius pomėgius grupei, (pvz., pagal amžių, lytį, pomėgių kategoriją) (dar žinomai kaip „auditorija“). Paprastai šis procesas nereikalauja, kad pažintume jus kaip atpažįstamą asmenį, o tik tai, kad kažkas, kas naudojasi jūsų naršykle, domėjosi produktu. Galime pridėti ir kitokią informaciją, pavyzdžiui, informaciją apie produktus, kuriuos perkate internetinėje parduotuvėje, arinformaciją, kurią tiesiogiai pateikiate mums susikurdami paskyrą mūsų svetainėse arba informaciją apie jūsų naršymo istoriją.

 

Naudodami reklaminius slapukus, galime:

  • sužinoti apie vartotojų grupės, kurioje visi panašiai elgiasi, tendencijas, įpročius ar savybes;
  • parodyti jums suasmenintus skelbimus mūsų svetainėje ar kitose jūsų lankomose svetainėse;
  • surasti kitus, kurie savo pomėgiais, savybėmis ar elgesiu atrodo panašūs į jau esančius pomėgių grupėje, kad rodydami atitinkamą reklamą pasiektume daugiau potencialių klientų.

 

Mes bendradarbiaujame su trečiųjų šalių paslaugų teikėjais (pvz., „Google“, „Facebook“, „Amazon“ ir kt.), kurie gali naudoti slapukus, žiniatinklio indikatorius ir kitas saugojimo technologijas, siekiant rinkti ar gauti informaciją iš mūsų svetainės. Šios trečiosios šalys naudoja šią informaciją, kad padėtų mums teikti aukščiau aprašytą reklamą, įskaitant skelbimų nukreipimą ir vertinimo paslaugų mums teikimą bei mūsų reklamos kampanijų, vykdomų mūsų svetainėse ar kitose interneto svetainėse, sėkmės ataskaitas.

 

Jei išjungsite šiuos slapukus, matysite mažiau tikslinę, pomėgiais paremtą reklamą; tačiau tai nereiškia, kad nematysite jokių skelbimų. Net jei atsisakysite pomėgiais paremtos reklamos, jums vis tiek bus rodomi mūsų produktų ar prekės ženklų skelbimai, atsižvelgiant į jūsų lankomų svetainių kontekstą (jie vadinami „kontekstiniais skelbimais“).

 

Jei norite sužinoti daugiau apie pomėgiais paremtą reklamavimą ir skirtingų įrenginių susiejimą, jums gali būti naudinga apsilankyti „Tinklo reklamos iniciatyvos svetainėje“, kurią rasite adresu: https://www.networkadvertising.org/understanding-online-advertising/.

 

Apskritai, kai mes dalijamės informacija apie tai, kaip jūs naudojatės mūsų svetaine su trečiosiomis šalimis, mes neperduodame jiems jokios asmenį identifikuojančios informacijos, gautos pasitelkiant slapukus, naudojamus mūsų svetainėje.

 

Informacijos apie tai, kaip tvarkome asmens duomenis galite rasti mūsų Privatumo pranešime.

 

Kaip galite valdyti slapukus?

Sutikimo modelis: Europos ekonominėje erdvėje ir Jungtinėje Karalystėje: išskyrus tuos atvejus, kai tai leidžiama pagal galiojančius įstatymus, slapukus įdiegiame gavę jūsų sutikimą per slapukų reklamjuostę, kurią pamatysite pirmą kartą naudodamiesi mūsų svetaine, arba per mūsų svetainėje nuolat pasiekiamą „Sutikimo naudoti slapukus portalą“ arba per jūsų naršyklės nustatymus (daugiau informacijos rasite toliau). Atminkite, kad tam tikroms į svetainę integruotoms funkcijoms reikia, kad trečiosios šalys nustatytų slapukus. Šie slapukai nustatomi tik tada, kai naudojatės funkcijomis. Kiekvienoje mūsų svetainės vietoje, kur tai taikoma, jums nurodoma, kad slapukus jūsų įrenginyje talpina atitinkama trečioji šalis ir kad spustelėję nurodytą funkciją jūs nurodote, kad sutinkate su trečiosios šalies slapukų nustatymu.

 

A tsisakymo modelis: Šalyse, nepriklausančiose Europos ekonominei erdvei ar Jungtinei Karalystei: išskyrus tuos atvejus, kai tai draudžia jūsų šalies įstatymai, jums apsilankius svetainėje, mes įdiegiame slapukus, tačiau jūs galite bet kada atsisakyti slapukų per „Sutikimo naudoti slapukus portalą“ arba per jūsų naršyklės nustatymus (daugiau informacijos rasite toliau).

 

Sutikimo naudoti slapukus portalas: Mūsų svetainėje rasite įrankį, vadinamą „Sutikimo naudoti slapukus portalu“) https://www.youronlinechoices.com/. Savo slapukų nuostatas (išskyrus griežtai privalomus slapukus, įskaitant tuos, kurie reikalingi ryšiams perduoti ir tinkamam svetainės veikimui) galite bet kada pakeisti, spustelėdami „Sutikimo naudoti slapukus portalo“ mygtukus. „Sutikimo naudoti slapukus portalą“ rasite svetainėje, kaskart apsilankę; tačiau gali būti aplinkybių, kai jis bus nepasiekiamas (pvz., prastova, klaida, jūs neleidžiate „Javascript“ ir kt.). Tokiu atveju naršyklėje galite pakeisti slapukų nuostatas, kaip paaiškinta toliau.

 

Jūsų naršyklė: Slapukų nuostatas galite keisti pakeisdami naršyklės nustatymus. Daugelis interneto naršyklių priima slapukus, bet jūs paprastai galite pakeisti žiniatinklio naršyklės nuostatas, jei norite atsisakyti naujų slapukų, išjungti esamus arba nurodyti, kad jums būtų pranešta, kada nauji slapukai yra atsiunčiami į jūsų įrenginį. Norėdami tai padaryti, vykdykite naršyklėje pateiktus nurodymus (paprastai esančius skiltyse „Pagalba“, „Įrankiai“, „Nustatymai“ arba „Redaguoti“). Be to, kai kurios trečiosios šalys turi pasirinktinių naršyklės priedų, kuriuos galite įjungti naršyklėje, pavyzdžiui, žr. „Google“ naršyklės priedą, susijusį su „Google Analytics“ https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/.

 

Jūsų mobilusis telefonas: norėdami pasirinkti arba atsisakyti gauti suasmenintą, pomėgiais paremtą reklamą, galite pakeisti nustatymus mobiliajame telefone ar panašiame įrenginyje, paprastai, meniu esančioje skiltyje „Nustatymai“. (Pavyzdžiui, „IOS“: eikite į „Nustatymai“ – „Privatumas“ – „Reklama“ – „Apriboti skelbimų stebėjimą“. Panašiai ir „Android“: eikite į „Nustatymai“ – „Google“ – „Skelbimai“ – atsisakykite pomėgiais paremtų skelbimų.)

 

Atkreipkite dėmesį, kad aprašyti atsisakymai taikomi tik konkrečiai naršyklei ar įrenginiui, iš kurio atsisakote, todėl turėsite atsisakyti visuose savo naršyklėse ir įrenginiuose. 

 

Be to, išjungus slapuką ar slapukų kategoriją, slapukas iš jūsų įrenginio neištrinamas; jūs turėsite patys ištrinti jį iš savo naršyklės. Atkreipkite dėmesį, kad, jei nuspręsite ištrinti visus slapukus, taip pat ištrinamas ir jūsų „atsisakymo slapukas“ ir, jei nenorėsite gauti tam tikrų kategorijų slapukų, turėsite dar kartą atsisakyti.

 

Galite apsilankyti http://www.attacat.co.uk/resources/cookies/how-to-ban, tinklo reklamos iniciatyvos svetainėje https://www.networkadvertising.org/understanding-online-advertising/what-are-my-options ir sužinoti daugiau informacijos apie slapukų tvarkymą.

 

Kiek laiko naudojami slapukai? 

Mūsų svetainėje naudojami slapukai galioja ne ilgiau kaip 13 mėnesių. Sesijos slapukai nebegalioja iškart po to, kai baigiate naršymo sesiją mūsų svetainėje.

 

Mūsų slapukų naudojimo pakeitimai

Visi mūsų slapukų naudojimo šioje svetainėje pakeitimai skelbiami „Sutikimo naudoti slapukus portale“.

Reikalui esant, mes taip pat galime paminėti šiuos pakeitimus mūsų slapukų politikoje ir laikas nuo laiko juos atnaujinti. Jei šie slapukų politikos pakeitimai yra reikšmingi, užtikrinsime, kad jums būtų apie tai pranešta. Visada patikrinkite, ar naudojate naujausią, svetainėje esančią slapukų politikos versiją.

 

Kaip susisiekti su mumis?

Jei turite klausimų dėl šio pranešimo ar mūsų naudojamų slapukų, susisiekite su mumis adresu: [PrivacyOffice@rb.com. You may also write to us at: RB Global Privacy Office, Turner House, 103-105 Bath Road Slough, SL1 3UH].

Paskutinis atnaujinimas: 2020 m. balandžio 9 d.

 

Mes mielai jums padėsime

Jei turite klausimų ar reikia konsultacijos apie mūsų gaminius, susisiekite su mumis.

El. paštas

Skambinkite mums

SIA Reckitt Benckiser (Latvija)